ZEYNEP HÜSNAL

Image

Bir yıl Fransa’da psikoloji eğitimi aldıktan sonra İstanbul’a dönüp kendim de mezunu olduğum Fransız okullarının öğrencilerine özel ders vermeye başladım. Öğrenmek benim için böyle başlayan bir ilişki ve bağ kurmayı öğrenme serüvenine dönüştü. İnsan beyninin ilişki ve bağlantı kurarak kalıcı öğrenmeyi gerçekleştirdiğini algılamaya başladıktan sonra kendimi bu alanlarda geliştirmeye başladım. Dilbilim, göstergebilim üzerine yazdığım tezle tamamladığım yüksek lisans çalışmalarımdan aldığım dil, dilin yapısı ve öğretimiyle ilgili bilgileri temel Fransızca öğretimi bilgilerime yedirerek, öğretmenlik anlayış ve becerilerimi sürekli geliştirdim ve geliştiriyorum.

Fransa’da beş duygu organını kullanarak dil öğretimi, oyunlarla dil öğretimi, kinestetik becerileri kullanarak dil öğretimi konusunda workshop’lara katıldım. Almakta olduğum eğitimleri gerek özel derslerimde gerek çalıştığım özel okullardaki öğretme ve öğrenme süreçlerimde kullanıyorum.

Dil öğrenmenin masa başında oturup ezber yapmaktan ibaret bir süreç olmak zorunda olmadığını, öğrenmenin beynin farklı noktalarını harekete geçirerek sağlanabilen yaratıcı ve eğlenceli bir süreç olabileceğini her yaştan öğrencimle birlikte deneyimlemeğe devam ediyorum.

Image
Image