İNGİLİZCE ATÖLYE DERSLERİ

İngilizceyi eğlenerek öğrenin!

Native ve alanında uzman sanatçı/eğitmenlerce verilen ve maksimum 6
öğrenci ile gerçekleştirilen bu atölyelerimiz, yabancı dile ek olarak birçok amaca hizmet ediyor: hiperaktivite, dikkat dağınıklığı, öğrenme güçlükleriyle mücadele; kendini tanıma, özgüven, sosyalleşme; el becerisi, hayal gücü ve yaratıcılık gibi becerilere yoğunlaşma.

Image
 
Image
Yoga Atölyesi
Öğretmen : Dilek

Yaş aralığı : 5-8

Yoganın çocuklar üzerindeki faydaları nelerdir ?
Çocuk yogası çocuklara duruşlarla hayal güçlerini kullanmayı, doğru nefes almayı ve vücutlarını nasıl rahatlatabileceklerini öğretmeyi amaçlamaktadır.

Çocuk yogası eğlenceli kelimeler kullanarak, çocuklara özgün ses tonuyla ve eğlenceli hareketlerle çocukların eğlenmeleri sağlanarak yapılır.


Detaylar
Image
Yaratıcı Dansa Giriş Atölyesi
Öğretmen : Lerna

Yaş aralığı : 5-8

Yaratıcı Dansa Giriş Atölyesi, 5-8 yaş arası çocuklar için Yaratıcı Dansın temellerini aktarıyor. Beden farkındalığı, güç, esneklik, yaratıcılık, problem çözme, özgüven ve grup çalışması gibi becerileri geliştiren yaratıcı dans, temel felsefesinde yer alan estetik kaygılardan uzak, yargısız eğitim ortamında çocukların kendilerine özgü hareket dillerini ortaya çıkarmalarına aracı olurken aynı zamanda hareket becerileri ve doğaçlama kabiliyetlerine de geliştiriyor. Atölye sonunda veliler için bir stüdyo paylaşımı günü olacak ve atölyeye düzenli katılan öğrencilere katılım belgesi verilecektir. Çalışmaya rahat kıyafetler ve çorapla katılınması rica olunur.

Detaylar
Image
Müzik Atölyesi
Öğretmen : Andres

Yaş aralığı : 7+

This is an improvisation game, based on John Zorn's COBRA. Mainly we will use percussion instruments and metallophon, but every instrument is possible and welcome, if a child has one instrument at home, it will be invited to bring it to those lessons. I experimented with MAMBA for the last 2 years in different classes from 1-8 grade children and developped MAMBA. I observed a lot of positive things since I started playing MAMBA with my students : 
This game promotes ability for rhythm, interaction, concentration, memory, abstract thinking, creativity, leadership, being active in a group and it promotes especially social behaviour.

Detaylar
Image
Resim Atölyesi
Öğretmen : Wadad

Yaş aralığı : 7+

Çocukların hayal dünyaları çok geniştir. Duygularını, hayallerini oyun oynarken ya da resim yaparak açığa vururlar. Resim, çocuklar için kendilerini ifade etme biçimidir. Resim yapmak çocuk üzerinde sağ ve sol beynin birlikte çalışması, konsantrasyon gücü ve öz güveninin artması gibi birçok olumlu etki sağlar.Resim rahatlama aracıdır. Çocuklar gün içerisinde ki duygularını ve enerjilerini kağıda dökerler. Resimlerde çocukların bilinçaltı ortaya çıkar.Çocuğun bilinçaltında kalan istek, özlem, hayal, korku, endişe, merak gibi düşünce ve hisleri resim aracılığıyla dışa vurulur. Wadad, farklı yaş gruplarına özel hazırladığı programlarla, öğrencileriyle, karakalem, yağlıboya, ebru, elişi gibi alanlarda çalışmalar yapmaktadır.

Detaylar
Image
Beyin Uyumlu Dans Eğitimi
Öğretmen : Lerna

Yaş aralığı : 14+

Babikyan, 2013 yılında ABD’de katıldığı “Beyin Uyumlu Dans Eğitimi” programında Braindance Tekniği ile tanışmış ve bu tekniği derslerine beden & zihin ısınma çalışması olarak eklemiştir. Bu alanda gençler ile çalışmanın yanı sıra öğretmenler ve veliler için kinestetik öğrenme, Braindance, hareket ve zihinsel gelişim üzerine atölyeler, sunumlar gerçekleştirmektedir. Babikyan, Avrupa'nın farklı şehirlerinde eğitim vermeye ve dans gösterileri yapmaya devam etmekte, farklı kültür ve yaş gruplarının ihtiyaç ve ilgileri doğrultusunda dans sanatını dil, kültür, kişisel gelişim gibi konular ile birleştiren eğitim programları geliştirip uygulamaktadır.

Detaylar
Image
Yaratıcı Drama
Öğretmen : Arin

Yaş aralığı : 5+

Yaratıcı drama; çoçuklara hem bireysel olarak kendini gerçekleştirme ve ifade edebilme, hem de bir grup içerisinde birlik olma ve ekip olarak hareket etme becerisini kazandırmayı hedefler. Doğaçlama ve rol yapmayı ana araç olarak kullanan yaratıcı drama için herhangi bir olay, bir şarkı, resim, bir karikatür ana konuyu oluşturabilir. Yaparak ve yaşayarak öğrenme olarak tanımlandırdığımız drama, çocuklara eleştirel bir bakış açısı, estetik bir görüş, problem çözme yetenekleri gibi hayatılarının tüm alanlarında ihtiyaç duydukları becerileri erken bir yaşta kazandırmayı amaçlar. Yapılan tüm aktivitelerin, komutların ve ders içeriğinin İngilizce olarak yapılması çocukların farkında olmadan bu dili edinmelerini sağlar. Bir çocuk için en iyi öğrenin şekli olan oyunla, çocuğa İngilizce'yi ders olmaktan çıkarıp hayatın doğal bir parçası haline getirmeyi başarır.

Detaylar
Image
Boşlukları Doldur Kitap Yapım Atölyesi
Öğretmen : Oya + Jannis

Yaş aralığı : 6+

Bu atölye, çocukların kendi çizim ve yazılarıyla tamamlayacakları bir kitap yapımından oluşmaktadır. Kitabı, onlara verilen bazı yerleri resim ve yazılarla dolu bir A3 sayfayı kullanarak yapacaklar. Bu sayfayı katlayarak ve kitap ciltleme teknikleriyle birleştirerek kendilerine ait bir kitap üretecekler. Sonrasında kitabın boş kısımlarını çizimler ve yazılarla tamamlayabilecekler. Yaratıcı düşünce ve hayalgücünü tetiklemesinin yanısıra, çocuklar eski bir zanaat olan kitap yapımını eğlenceli bir şekilde öğrenecekler. Bu süreç, onların el becerilerine ve yaratıcı düşüncelerine katkı sağlayacak. El becerilerini titizlikle kullanabilmenin yanısıra, görseller ve metinler arasında bir bütün olarak ilişki kurabilmeyi öğrenecekler. Boşlukları Doldur Kitap Yapımı Atölyesi fotoğraf sanatçısı Jannis Geronymakis ve tasarımcı/sanatçı Oya Ekmekci tarafından yürütülecektir. Atölye 6 yaş ve daha büyük çocuklar içindir. Dilerlerse ebeveynler de bu eğlenceli üretim sürecine katılabilirler.

Detaylar
Image
Masallarla Oyunlar
Öğretmen : Sana

Yaş aralığı : 3+

Anne, baba, öğretmen, arkadaş, kaygı ve korkularımız içimizde sürekli konuşurken; bazen şaşırır, esas sesi duymakta zorlanırız. Masallar gerçek sesimizi duymamıza yardım eden birer aynadır. Uzun soluklu bir aktivite olan Masallarla Oyunlar Atölyesi, ilk aktivite olan masal anlatımı sonrasında ilgili Masal karakterleri ile Drama; Masalın sonunu grupla beraber dönüştürme; Masalı resimlendirme; Masalı teatral bir oyuna dönüştürüp oynamak gibi çeşitli aktiviteler ile sonraki haftalarda devam etmektedir.


Detaylar
Image
Foto-Öykü Atölyesi
Öğretmen : Oya + Jannis

Yaş aralığı : 6+

Bu atölye; dergi, gazete, kartpostal gibi gündelik kaynaklardan toplanmış fotoğraflarla bir foto-öykü üretmeyi içeriyor. Çevrelerinde gördükleri günlük görsellerle, çocukların yaratıcı düşüncelerini tetiklemeyi hedefliyor. Farklı bakış açılarıyla çocuklar, kendilerine verilecek fotoğrafları önce parçalar halinde yorumlayacak ve sonra bir bütün olarak özgün hikayeler üretecekler. Bu süreç yaratıcı ve bütünsel düşünmenin yanı sıra, çocukların görsel ve sözlü kavrayış ve ifade becerilerine katkı sağlayacak. Hayalgücünü tetikleme ve çocukların bir takım olarak yaratabilme becerilerini geliştirecek. Foto-öykü Atölyesi fotoğraf sanatçısı Jannis Geronymakis ve tasarımcı/sanatçı Oya Ekmekci tarafından yürütülecektir. Atölye 6 yaş ve daha büyük çocuklar içindir. Dilerlerse ebeveynler de bu yaratıcı maceraya eşlik edebilirler.

Detaylar
Image
Dans Dersleri
Öğretmen : James

Yaş aralığı : 7+

Dansın çocuklar üzerinde birçok yararları vardır. Denge, koordinasyon, yaratıcılık, mekansal farkındalık, müzikalite ve sosyal yetenekleri geliştirir. Sosyal dans bütün yaşlarda popüler olan bir aktivite olduğu için bazen ebeveynler de derslere katılabilir. Dokuz haftalık Workshop içinde çocuklar şunları öğreneceklerdir: Müziğe göre hareket etmek, denge ve koordinasyon, partnerli ve partnersiz dans, sosyal latin derslerin temel adımları, partnerli ve partnersiz dönüşler; müzikle kısa koreografi dans etmek, kısa koreografi yazmak.


Detaylar
Image
Satranç Dersleri
Öğretmen : James

Yaş aralığı : 7+

Satranç mantık ve matematiksel yetenekleri geliştirmekle birikte, eğlence ve eğitsel kavramları içinde barındırır. Satrancın çocuklar için okumayı, hafızayı, dili ve matematiksel yetenekleri geliştirdiği akademik çalışmalarda gösterilmiştir.* Satranç, her yaş ve cinsiyet için rahatça oynanan ve hiç bir engeli olmayan bir oyundur. 9 haftayı kapsayan programda, ögrenciler satrancın kurallarını ve temel prensiplerini öğrendikten sonra, dünyanın herhangi bir yerinde ve herkesle bu oyunu oynayabilecek kapasiteye gelecekler.


Detaylar
Image
Şarkı, Tekerleme, Oyunlarla İngilizce
Öğretmen : Sana

Yaş aralığı : 5-8

En kolay, en hızlı ve en zevkli öğrenme ancak ve ancak oyun ile olur. Kutu oyunları, hafıza oyunları, zeka oyunları, şarkı, bulmaca ve tekerlemeler ile İngilizce atölyelerimizde minik katılımcılarımız fark bile etmeden yabancı dil öğrenmekte.


Detaylar