BİZ KİMİZ?


Image

Elif AKAN

Liseyi Pierre Loti Lisesi’nde bitirdikten sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde, ekonomi yüksek lisans eğitimini ise Grenoble Üniversitesi’nde tamamladı.

Henüz Pierre Loti Lisesi son sınıfta okurken Fransızca özel dersleri vermeye başlayan AKAN için öğretmenlik, kısa sürede tutkuya dönüştü ve farklı işlerde çalışırken de özel dersler vermeye devam ederek, tüm Fransız okulu öğrencileriyle 36 yıllık müthiş bir deneyim elde etti.

Çeşitli Fransız şirketlerinde finans ve proje müdürlüğü yaptıktan sonra asıl tutkusu olan öğretmenlikte karar kılan AKAN, İstanbul Üniversitesi'nde pedagojik formasyon eğitimini tamamlayıp, uzun yıllar Fransız okullarında görev yaptı. 11999 yılında, şimdi Galatasaray Üniversitesi’nde eğitimini sürdüren, öncesinde Fransa’da Sorbonne Üniversitesi’nde yarı dönem okuyan oğlu doğdu. AKAN, kurucusu olduğu Baykuş Akademi’yi, hem çocukların hem de ailelerin hevesle gelebileceği bir yer olarak özetliyor.

Image

Hasan GUNDAG

Fransa'da doğup büyüyen Hasan GÜNDAĞ, lisans eğitimini Sorbonne Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamladıktan sonra, master eğitimine yine Paris'te “Eğitim Teknolojisi & Eğitsel Tasarım” bölümünde başlayıp, Barselona'da aynı bölümde bitirdi.

Öğretmenlik kariyerine Paris'te başlayan GÜNDAĞ, 2016 yılından beri İstanbul’da yaşıyor ve Baykuş Akademi’de yöneticilik yapıyor.

Eğitim ve yabancı dil tutkunu olan GÜNDAĞ için Baykuş Akademi, deneyimlerini aktarmada  etkili, güzel bir oluşum. Eğitimin, öğrencilerin kendisini güvende hissettiği, sorguladığı, merak ederek ilerleyebildiği bir ortamda mümkün olabileceğine inanan GÜNDAĞ, bu koşullar gerçekleştiği takdirde, “Fransızca öğrenmenin zor olduğu” önyargısının da tamamen asılsız kalacağını savunuyor.