BİZ KİMİZ?


Image

Elif AKAN

Pierre Loti lise öğreniminden sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde, ekonomi yüksek lisans eğitimini ise Grenoble Üniversitesinde tamamladı. 

Daha, Pierre Loti son sınıfta okurken, Fransızca özel dersleri vermeye başlayan AKAN için öğretmenlik kısa bir süre içinde tutkuya dönüştü ve farklı işlerde çalışırken de özel dersler vermeye devam ederek, tüm Fransız okulu öğrencileriyle 23 yıllık müthiş bir deneyim elde etti. 
Çeşitli Fransız şirketlerinde finans ve proje müdürlüğü yaptıktan sonra asıl tutkusu olan öğretmenlikte karar kılan AKAN, İstanbul Üniversitesinde pedagojik formasyon eğitimini tamamlayıp, uzun yıllar Fransız Okullarında görev yaptı. 1999 yılında, şimdi Pierre Loti Lisesi son sınıfta okuyan oğlu doğdu. AKAN, kurucusu olduğu Baykuş Akademi’yi, hem çocukların, hem de ailelerin hevesle gelebileceği bir yer olarak özetlemekte.

Image

Hasan GUNDAG

Fransa'da doğup büyüyen GUNDAG, lisans eğitimini Sorbonne Üniversitesi Ekonomi bölümünde tamamladıktan sonra, Master Eğitimine yine Paris'te 'Eğitim Teknolojisi & Eğitsel Tasarım' bölümünde başlayıp, Barselona'da aynı bölümde bitirdi.
 
Öğretmenlik kariyerine Paris'te başlayan GUNDAG, 2016 yılından beri Istanbul’da yaşamakta ve kurucusu olduğu Baykuş Akademi’de yöneticilik yapmakta.
 
Eğitim ve yabancı dil tutkunu olan GUNDAG için Baykuş Akademi, deneyimlerini aktarmak için güzel bir oluşum. Eğitimin, ancak öğrencilerin kendilerini güvende hissettikleri, sorgulayarak, merak ederek ilerleyebildikleri bir ortamda mümkün olabileceğine inanan GUNDAG, bu koşullar gerçekleştiği takdirde, “Fransızca öğrenmenin zor olduğu” önyargısının da tamamen asılsız kalacağını savunmakta.