Image

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Rehberlik, Psikolojik Danışmanlık ve Müzikle Terapi'nin yanı sıra, 
eğitim sürecinin yaratabileceği her türlü stresi daha iyi anlayabilmek ve 
çözüm yollarını tartışabilmek için düzenlediğimiz seminerler, Baykuş Akademi'nin temel parçalarından birini oluşturmakta.
 
Rehberlik ve Psikolojik Danışma konularında, Asena AKAN 
bizlere ve sizlere destek vermek üzere her daim yanımızda.

ASENA AKAN

İ.Ü. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Lisans ve Yüksek Lisans mezunu AKAN, eşzamanlı olarak İ.Ü. Devlet Konservatuvarı Opera Ana sanat Dalı’ndan mezun oldu.
 
Prof. Dr. Haluk Yavuzer’in asistanlığını yaptığı yıllarda “müzik terapi”, “psikodrama”, “aile ve grup terapileri”, “etkili öğrenme”, “etkili iletişim/ etkili öğretmen eğitimi” ve “sanat terapisi” alanlarında uzmanlık eğitimleri aldı.
 
7 yılı aşkın bir süre özel okullar ve devlet liselerinde Okul Öncesi Eğitim döneminden Üniversite düzeyine kadar farklı yaş grupları ile çalıştı. Halen çocuk psikolojisi ve iletişim alanlarında çeşitli kurumlarda danışmanlık, seminer ve eğitimler vermekte.
 
Baykuş Akademi’de rehberlik desteği ve psikolojik danışmanlık hizmeti veren AKAN, ayrıca ‘herkes müzik yapabilir’ mottosundan hareketle, çocuk, genç ve yetişkinlere, yaratıcı müzik atölyeleri düzenlemekte ve ‘sanat temelli öğrenme’ yaklaşımı kapsamında projeler üretmekte ve uygulamaktadır.
Image

"Çocuğumuzun, yaşamda yönünü bulmasına rehberlik ederken, onun içinde bulunduğu gelişim dönemi özelliklerinin, dahil olduğu akademik/sosyal ortamların ve kişilerarası ilişkilerinin dikkate alınması gerekmektedir.

Bu gerekçeden yola çıkan Baykuş Akademi, öğrencilerini, Aile-Okul-Rehberlik üçgeninde ele alarak bedensel, zihinsel, duygusal, sosyal ve akademik gelişimlerinde bütünsel bir destek sağlamayı hedeflemektedir.

Çocuğumuz için atılacak en önemli adım, hiç şüphesiz onunla sağlıklı iletişim kurabilmektir. Sağlıklı iletişim, samimi ve karşılıklı öğrenmeye istekli olduğumuz bir ‘bağ kurma’ süreci ile başlar. Baykuş Akademi’de öğrencimiz ve sizinle, bu süreçte birlikte yol almak için varız." diyor Asena AKAN.