Image

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Rehberlik, Psikolojik Danışmanlık ve Müzikle Terapi'nin yanı sıra  eğitim sürecinin yaratabileceği her türlü stresi daha iyi anlayabilmek ve çözüm yollarını tartışabilmek için düzenlediğimiz seminerler, Baykuş Akademi'nin temel parçalarından birini oluşturuyor.
 
Rehberlik ve Psikolojik Danışma konularında, Asena AKAN, bizlere ve sizlere destek vermek üzere her daim yanımızda.

ASENA AKAN

İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Lisans ve Yüksek Lisans mezunu AKAN, eşzamanlı olarak İ.Ü. Devlet Konservatuvarı Opera Ana sanat Dalı’ndan mezun oldu.

Prof. Dr. Haluk Yavuzer’in asistanlığını yaptığı yıllarda “müzik terapi”, “psikodrama”, “aile ve grup terapileri”, “etkili öğrenme”, “etkili iletişim/etkili öğretmen eğitimi” ve “sanat terapisi” alanlarında uzmanlık eğitimleri aldı.

7 yılı aşkın bir süre özel okullarda ve devlet liselerinde, Okul Öncesi Eğitim döneminden Üniversite düzeyine kadar farklı yaş grupları ile çalıştı. Halen çocuk psikolojisi ve iletişim alanlarında çeşitli kurumlarda danışmanlık, seminer ve eğitimler veriyor.

Baykuş Akademi’de rehberlik desteği ve psikolojik danışmanlık hizmeti veren AKAN, ayrıca “herkes müzik yapabilir” mottosundan hareketle, çocuk, genç ve yetişkinlere, yaratıcı müzik atölyeleri düzenliyor. Akan, “sanat temelli öğrenme” yaklaşımı kapsamında projeler de üretiyor ve uyguluyor.

Image

"Çocuğumuzun, yaşamda yönünü bulmasına rehberlik ederken, onun içinde bulunduğu gelişim dönemi özelliklerinin, dahil olduğu akademik/sosyal ortamların ve kişilerarası ilişkilerinin dikkate alınması gerekir. Çocuğumuz için atılacak en önemli adım, hiç şüphesiz onunla sağlıklı iletişim kurabilmektir. Sağlıklı iletişim, samimi ve karşılıklı öğrenmeye istekli olduğumuz bir ‘bağ kurma’ süreci ile başlar. Baykuş Akademi’de öğrencimizle ve sizinle, bu süreçte birlikte yol almak için varız" diyor Asena AKAN.

Baykuş Akademi, öğrencilerini, Aile-Okul-Rehberlik üçgeninde ele alarak bedensel, zihinsel, duygusal, sosyal ve akademik gelişimlerinde bütünsel destek sağlamayı hedefliyor.